خانه / مهاجرت به کانادا / اقامت اروپا – بهترین و سریع ترین روش

اقامت اروپا – بهترین و سریع ترین روش

مزایایی که اقامت اروپا با خود به همراه دارد یک مهاجر به به فکر بهترین و سریع تروش های اقامتی اروپا در سال ۲۰۱۹ می اندازد از جمله این مزایای به سفری بدون محدودیت و بدون ویزا به تمامی مناطق شینگن ، دسترسی آسان به مراکز آموزشی برتر و بهره مندی از یک زندگی عالی و مرفه نام برد .

سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و پاسپورت اروپا کدام است ؟

اقامت اروپا می تواند موقت یا دائم باشد . در بسیاری از کشور های اروپایی بعد از ۵ سال اقامت موقت ، می توان برای اقامت دائم و سپس شهروندی درخواست داد و آن را دریافت نمود .

اما زمانی که این مدت زمان مشخص به سر رسید و افراد توانستند بنا به شرایطی تابعیت یکی از کشور های اروپایی را به دست آورند می توانند بدون ویزا به بیش از ۱۷۰ کشور در جهان سفر کنند و در ۲۸ کشور اتحادیه ی اروپا به زندگی ، کار و تحصیل مشغول شوند و از تمامی حقوق شهروندی از جمله تحصیل رایگان ، امکانات رفاهی ، بیمه های درمانی و … استفاده کنند .

اما سریع ترین روش برای اخذ اقامت اقامت اروپا ؟

در این مورد ابتدا هدف فرد مورد اهمیت قرار میگیرد . زیرا افراد به همان دلیل و هدفی که می خواهند مهاجرت کنند ، از همان طریق اقدام به دریافت ویزا و اقامت می کنند .

اما می توان گفت امروزه سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا سرمایه گذاری در یکی از کشور های اروپایی است .

سرمایه گذاری نیز به روش های متفاوتی انجام میگیرد که می توان از بین انها خرید ملک و ثبت شرکت در یکی از کشور های اروپایی را نام برد .

اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

یکی از کشور هایی که می توان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اقامت آن را دریافت کرد کشور پرتغال می باشد ؛ ارزش ملکی که در پرتغال باید خریداری شوذ تا به وسیله ی ان بتوان گلدن ویزای پرتغال را دریافت کرد ، ۵۰۰ هزار یورو می باشد .

با خرید ملکی به این مبلغ در پرتغال ابتدا یک ویزای یک ساله برای افراد در نظر گرفته خواهد شد و این ویزا می تواند تا ۵ سال تمدید شود . به عبارتی دیگر دو دوره ی ۲ ساله می توان این ویزا را تمدید کرد و بعد از آن فرد می تواند برای اقامت دائم و پاسپورت کشور پرتغال درخواست کند .

لازم نیست افراد در ملکی که خریداری می کنند حتما به طور دائم سکونت داشته باشند . حتی می توانند این ملک را اجاره دهند تا از این طریق درآمدی نیز داشته باشند . بدین معنی که حضور در کشور پرتغال شرط گرفتن اقامت دائم این کشور نمی باشد و تنها لازم است که در مدت یک سال فرد متقاضی و خانواده ی وی تنها ۷ روز را در پرتغال بگذرانند .

افراد بعد از ۶ سال زندگی در پرتغال می توانند برای پاسپورت این کشور نیز درخواست داشته باشند و خواهان حق شهروندی باشند . البته گرفتن حق شهروندی شرایط به خصوصی دارد که افراد باید در طول دوره ی اقامت خود آن ها را رعایت کرده باشند .

یکی دیگر از روش های سریع گرفتن اقامت اروپا

خرید ملک در اسپانیا نیز می تواند یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت باشد . در این روش نیز همانند کشور پرتغال بهتر است ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری شود تا به وسیله ی آن بتوان برای اقامت موقت درخواست داد .

افراد با گرفتن اقامت می توانند برای اعضای خانواده ی خود از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز درخواست اقامت داشته باشند .

بعد از اینکه افراد ۵ سال را به طور موقت در اسپانیا گذراندند می توانند برای اقامت دائم درخواست کنند و بعد از گذشت ۱۰ سال می توانند واجد شرایط گرفتن تابعیت این کشور باشند .

در این مورد بهتر است که فرد در هر سال از  اقامت خود در اسپانیا  6 ماه آن را در داخل اسپانیا زندگی کند . زیرا یکی از شرایط گرفتن اقامت و تابعیت این کشور سکونت به مدت ۶ ماه در طول یک سال در اسپانیا می باشد .

اقامت اروپا

اخذ اقامت و پاسپورت اروپا در ۶ ماه

و اما سریع ترین روش اخذ اقامت و پاسپورت که تنها ۶ ماه طول خواهد کشید از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس می باشد . مقدار سرمایه گذاری نسبت به دو کشور دیگر بیشتر بوده اما افراد می توانند بسیار سریع تر به اقامت دائم و حتی پاسپورت این کشور دست یابند .

در این روش مقدار سرمایه ایی که باید برای خرید ملک هزینه شود حدود ۲ ملیون یورو می باشد . و تنها ۲ روز کافی است که افراد در قبرس بمانند تا هم بتوانند برای خرید ملک و هم گرفتن پاسپورت خود کارهای لازمه را انجام دهند . در این روش نیز فرد می تواند برای اعضای خانواده ی خود درخواست اقامت داشته باشد .

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور های اروپایی نیز یکی از روش هایی است که افراد از این طریق میتوانند تقریبا سریع و راحت به کشور های اروپایی مهاجرت کرده و بعد از مدتی اقامت دائم و حق شهروندی را دریافت کنند .

در این مورد فرد متقاضی باید یک طرح توجیهی قوی برای شروع کسب و کار خود داشته باشد تا کشور مقصد را راضی کند و به آن ها ثابت کند که این طرح و این کسب و کار امری سود آور خواهد بود .

مقدار سرمایه ایی که در این روش مورد نیاز می باشد در کشور های مختلف متفاوت است . اما اگر بخواهیم هزینه ایی را به صورت تخمینی در نظر بگیریم مبلغی معادل ۱۰۰ هزار تا ۱ ملیون دلار مورد نیاز می باشد .

به طور کلی برای اینکه بدانیم کدام روش سریع ترین روش برای اخذ اقامت و پاسپورت کشور های اروپایی خواهد بود در ابتدا باید بررسی کنیم که در کدام روش صدور ویزا و سپس گرفتن اقامت و پاسپورت سریع تر انجام خواهد گرفت .

در تمامی موارد در ابتدا به افراد اقامت موقت داده می شود و بعد از اینکه مدت زمان مشخصی گذشت و افراد برخی شرایط خاص را دارا شدند این اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد و بعد از آن می توان برای تابعیت آن کشور درخواست کرد .

درباره‌ی مهاجران فردا

حتما ببینید

راههای مهاجرت

اگر به دنبال اطلاعات دقیق و کاملی درباره انواع  راه و راه و روش های مهاجرت هستید و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *