خانه / فنلاند / بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند هم مانند بورسیه تحصیلی سایر کشورها در سیستم آموزشی فنلاند نهادینه شده اشتو قوانین که در این راستا ، گزارده شده این بورسیه ها را درچار تغییر وتحولات می کنید.. یکی از اصول اساسی آموزش فنلاند این است که آموزش و پرورش باید برای همه شهروندان قابل دسترسی باشد، صرف نظر از ریشه های قومی، سن، ثروت و یا جایی که در آن زندگی می کنند.  داشتن اطلاعات در مورد نظام آموزشی این کشور در مورد بورسیه تحصیلی برای افرادی که به تحصیل در این  کشور می اندیشند ضروریست و ما نیز می خواهیم بدانیم که این کشور بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می کند یا خیر. لذا با ما در ادامه مقاله بورسیه تحصیلی فنلاند همراه باشید


بورسیه تحصیلی فنلاند و سیستم آموزش پرورش

آموزش و تحصیل در فنلاند به دو دلیل شناخته شده است: نظام آموزش و پرورشی که در سطح جهانی  شناخته شده است و دیگر اینکه بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر هزینه های تحصیل در این کشور وجود ندارد. در فنلاند آموزش و پرورش  به عنوان یک حق اساسی محسوب می شود و سیاست آموزشی فنلاند بر فرصت های برابر برای همه تاکید می کند.

اداره آموزش و پرورش ملی فنلاند در دو سطح سازماندهی شده است. وزارت آموزش و پرورش مسئول تحصیل و آموزش در این کشور است. این وزارت خانه با هدف توسعه اهداف آموزشی، محتوا و روش های آن برای کودکان، مقطع پیش دبستانی، آموزش ابتدایی، متوسطه و دبیرستان فعالیت می کند. هیئت آموزش و پرورش فنلاند، برنامه آموزش پایه ملی برای آموزش ابتدایی و متوسطه و همچنین شرایط لازم برای تحصیل حرفه ای را تعیین  می کند. این موارد شامل اهداف و محتوای اصلی موضوعات مختلف و همچنین اصول ارزیابی، رفاه دانش آموزان و راهنمایی های آموزشی است.

در فنلاند بازرسی از مدارس در اوایل دهه ۱۹۹۰ لغو شد. این طرز تفکر بر این اساس است که مدارس از طریق اطلاعات، حمایت و تامین منابع مالی  هدایت شوند. فعالیت های ارائه دهندگان آموزش و پرورش بر اساس اهداف تعیین شده در قانون و الزامات واجد شرایط متکی است. این سیستم به مهارت معلمان و سایر پرسنل متکی است.

در این کشور آموزش و پرورش به صورت منطقه ای و ملی ارزیابی می شود. تمرکز شدیدی بر روی خود ارزیابی مدارس و ارزیابی ملی نتایج یادگیری وجود دارد. ارزیابی های ملی در مورد نتایج یادگیری در آموزش ابتدایی به طور مرتب انجام می شود به طوری که هر سال در زبان مادری و ادبیات و ریاضیات آزمون وجود دارد. از دیدگاه مدارس، ارزیابی ها به طور منظم انجام نمی شود. هدف اصلی ارزیابی ملی یادگیری این است که در سطح ملی به اهدافی که در برنامه های درسی اصلی و الزامات صلاحیت مشخص شده است پیگری شود.

همانطور که ذکر شد یکی از اصول آموزش در فنلاند  دسترسی برابر همگان به آموزش  و پرورش با کیفیت بالاست. فرصت های شغلی برای آموزش و پرورش باید برای همه شهروندان صرف نظر از ریشه های قومی، سن، ثروت و جایی که زندگی می کنند در دسترس باشد. تفکر فعلی در فنلاند این است که پتانسیل هر دانش آموز باید به حداکثر برسد. بنابراین، راهنمایی های آموزشی به عنوان یک الزام برای کمک  به هر دانش آموز ضروری است.

همه پرسنل آموزش فنلاند دارای تحصیلات عالی هستند و تدریس به عنوان حرفه ای جذای در فنلاند دیده می شود. معلمان در رشته های عمومی و دوران متوسطه دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند

تحصیل و آموزش در فنلاند چطور تامین مالی می شود؟

آموزش در فنلاند در تمام سطوح از قبل از ابتدایی تا آموزش عالی رایگان است. در آموزش قبل از شروع مدارس و دوره ابتدایی، کتاب های درسی، وعده غذایی و حمل و نقل روزانه برای دانش آموزانی که دورتر از مدرسه زندگی می کنند رایگان هستند. در سطح متوسطه و در دوران دبیرستان دانش آموزان یا والدین خود کتاب های درسی خود را تهیه می کنند. در این سطح دانش آموزان حق دارند  یک وعده غذایی رایگان داشته باشند و در دوره دبیرستان وعده های عذایی را با سوبسید می توان دریافت کرد

تحصیلات و آموزش بزرگسالان تنها نوع آموزش است که ممکن است نیاز به پرداخت داشته باشد. برای اطمینان از فرصت های تحصیلی برای همه، یک سیستم پیشرفته تحصیلی و کمک هزینه های تحصیل وجود دارد. کمک های هزینه های مالی برای تحصیل تمام وقت را در دبیرستان، نهادهای حرفه ای یا موسسه آموزش عالی نیز می توان دریافت نمود.

اکثر دوره های آموزشی و تحصیلات در فنلاند به طور عمومی تامین می شود و مسئولیت تامین بودجه آموزشی بین دولت و مقامات محلی تقسیم می شود.اکثر موسسات خصوصی نیز به طور عمومی تامین می شوند و بورسیه تحصیلی  اعطا می کنند. آموزش ابتدایی و متوسطه بخشی از خدمات اساسی شهری است که از طریق انتقال قانونی دولت دریافت می شود. هزینه های پیش بینی شده برای انتقال قانونی دولت در خدمات اساسی شهری تقریبا یک سوم هزینه های محاسبه شده است.

بودجه آموزش متوسطه و آموزش حرفه ای بر اساس تعداد دانشجویان و دانش اموزان گزارش شده توسط مدارس و نیز قیمت واحد که توسط آموزش و پرورش تعیین شده است اعطا می شود. در بودجه دانشگاه های علوم کاربردی، دولت منابع را به شکل بودجه اصلی، که بر اساس هزینه واحد برای هر دانش  آموز، بودجه پروژه و بودجه مبتنی بر عملکرد اختصاص می یابد. پلی تکنیک نیز دارای منابع خارجی بودجه است. دانشگاه هایی فنلاند  یا موسسات مستقلی هستند که تحت حقوق عمومی فعالیت می کنند و یا موسساتی تحت حقوق خصوصی باشد. دانشگاه های این کشور از دولت  حمایت یا بورسیه تحصیلی فنلاند دریافت می کنند اما در عین حال انتظار دارند که بورسیه های خارجی افزایش یابد


بورسیه تحصیلی فنلاند توسط موسسات آموزش عالی

موسسات آموزش عالی فنلاند که گزینه های مختلفی برای بورسیه تحصیلی فنلاند ارائه می دهند برای افراد ساکن در خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست و باید هزینه های مربوط به تحصیلشان را بپردازند. همچنین انواع دانشگاه های رایگان و خصوصی که انتظار دارید هزینه های تحصیل را پوشش دهند بستگی به شرایط آن موسسه و مدرکی که از آن دوره آموزشی دریافت می کنید خواهد داشت.

ضمن تشکر از شما عزیزان، مطالبی که مطالعه فرمودید مربوط به بورسیه تحصیلی فنلاند است. امیدواریم این اطلاعات به شما در شناخت بیشتر دانشگاه های این کشور و همچنین شرایط مربوط به بورسیه تحصیلی فنلاند کمک شایانی نموده باشد و صمیمانه از شما می خواهیم تا در صورت نیاز به ارائه مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی با زبده ترین و کارآزموده ترین کادر مهاجرت تحصیلی فنلاند در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

درباره‌ی مهاجران فردا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *