خانه / کانادا / مهاجرت خوبه یا بد ؟

مهاجرت خوبه یا بد ؟

مهاجرت خوبه یا بد ؟  این سوال شاید عده ای را که مدتی در فکر مهاجرت کردن باشند به خودش مشغول کنه . که ایا مهاجرت بکنم یا نه. در وافع یکی از سختترین تصمیمات زندگی هر شخصی می تونه باشه زیرا که کلا سرنوشت و آیندشو تحت تاثیر فرار خواهد داد.

چه بسیار انسانهایی که مهاجرت کردند و زندگی موفقی را داشته اند و دارند و کم هم نیستند کسانی که تجربه تلخی از مهاجرت دارند .

مهاجرت خوبه یا بد ؟ مهاجرت کنم؟

مهاجرت همه زندگی نیست یک پدیده اجتماعیه که از قبل هم بوده و خواهد بود. انسان بنا بر شرایطی که داره مصلحت می بینه بره یک جایی که فکر می کنه واسش بهتره . اما خب در دنیای امروز و با عقل بشر امروزی تنها فکر کردن کافی نیست.

وقتی از کسی بپرسید آیا مهاجرت خوبه یا نه دو تا حالت داره … یا تجربه مهاجرت داشته و داره یا هم نداره …

خب بالطبع از کسی که تجربه مهاجرت نداشته باشه پرسیدن چنین سوالی یکم مسخرست. ممکن هر جوابی بشنوید.

اما کسانی که تجربه مهاجرت داشتند هم جوابشون با توجه به تجربه و شرایط زندگی که در کانادا دارند هست.

مثلا کسی رفته کانادا با وضع مالی خوب ، یک پنت هاوس گرفته و یک بنز زیر پاش … دغدغه مالی نداره .. ازش بپرسید مهاجرت خوبه یا بد بهتون فکر می کنید چی می گه؟ خب مشخصه می گه عالیه….

اما ممکنه تو کانادا از یک کارمند مهاجر ایرانی بپرسید بهش بگید مهاجرت خوبه یا نه بگه نه ؟ حالا چرا نه … خب اونم بخاطر شرایطش … تو ایران که بوده تو محیط کاری راحت بوده .. کار می کرده یا نمی کرده کسی بهش گیر نمی داد … اما الان تو کانادا از لحاظ کاری دیگه نمی تونه جیم بزنی … بخاطر رایطش با رییس و فلانی و غیره تند تند مرحضی بگیره … یا دیر بیاد زودم بره و ………..

پس خوب بودن یا بد بودن مهاجرت به شرایط زندگی هر شخصی و دیدگاهش داره .

یک سری شغلهای هستند تو ایران نیاز به هیچی نداره… مثلا شما می خوای بری تو یک تعمیرگاه کار کنی می ری و شاگردی می کنی و یک مدت دیگه می شه استاد و …. اما تو کانادا این مدلی نیست حتما باید از لحاظ تئوری بری کلاس و … پس ….

درباره‌ی مهاجران فردا

حتما ببینید

مهاجرت به نروژ برای کار

مهاجرت به نروژ برای کار

مهاجرت به نروژ برای کار : سایت مهاجرتی کوچ مرجع اصلی راهنمای مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ شما را دعوت به خواندن این مقاله می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *