خانه / مهاجرت به کانادا / هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ : سایت مهارجتری کوچ با راهنمای مناسب در زمینه مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ  است

نروژ را یکی از گرانترین کشورها برای بازدید از این کشور باید دانست اما هزینه های زندگی در نروژ چقدر است ؟
البته این فقط یک سوال است و در این مورد سوالهای مشابه زیر هم مطرح می شود که در این مقاله بصورت کامل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

  • هزینه زندگی در نروژ  چقدر است ؟
  • آیا همان طور که همه می گویند کشوری گران است ؟
  •  آیا دستمزدها خوب است ؟
  • برای زندگی در این کشور به چه اندازه پول نیاز دارم ؟

متوجه ماجرا شدید ! این ها همگی سوال های ساده و پیش پا افتاده هستند , اما در حقیقت جواب دادن به آن ها کار ساده ای نیست .

کشوری تا حدودی گران قیمت

اگر به طور خلاصه بخواهیم راجع به هزینه زندگی در نروژ بگوییم , نروژ کشوری گران است , اما حقیقت بسیار پیچیده تر است .
اگر بخواهیم صادق باشیم , نروژ کشوری گران برای گردش گری و بازدید است , که به خاطر تعویض پول است . اگر به اینجا می آیید تا مشغول به کار شده و زندگی کنید , کرونر نروژی حقوق می گیرید و کرونر نروژی خرج می کنید .
این بدان معناست که باید هر چه زودتر از مقایسه قیمت ها با قیمت های کشور خودتان جلوگیری کنید ! در عوض , هزینه ها را با درآمد و حقوق تان مقایسه کنید ؛ در پایان مقدار پولی که برای تان باقی می ماند را بررسی کنید .
اساسا , زمان برای برخی از بودجه های قدیمی که دریافت می کردید تغییر کرده است .

پس از این که کاملا به اقتصاد این کشور تطبیق پیدا کردید , تعجب خواهید کرد که با تمام خرج هایی که کردید هم چنان پول زیادی برای تان باقی مانده است , اگر چه این تنها درآمد اولیه است .

هزینه زندگی در نروژ  درآمدهای بالا

هزینه زندگی در نروژ

اگر به طور کلی صحبت کنیم , میزان دستمزدها در نروژ بسیار بالاتر از سایر کشورها است . در این کشور حداقل دستمزد تعیین نشده است .
این بدان معناست که در جیب تان پول بیشتری دارید تا هزینه های بیشتری نیز بپردازید ( بیش از آن چیزی که باید خرید کنید پول دارید ) .

به این صورت یک گونه تعادل ایجاد می شود . به همین دلیل است که هزینه ها در نروژ بسیار بالا است . تمام چیزهایی که نیاز به خدمات انسانی باشد مانند رستوران ها , بارها و تمام چیزهای دیگر بسیار گران هستند .
البته , کارکنان اجرایی و مدیریت در مقایسه با کشور شریک شان , درآمد مشابه یا کمتری دارند . در واقع , حقوق ها در نروژ بسیار محدود است . اگر می خواهید به عنوان یک خارجی در نروژ مشغول به کار شوید , باید این نکته را به یاد داشته باشید !

صرف نظر از هزینه های زندگی , چندین ماه طول می کشد تا بتوانید با قیمت بعضی محصولات مانند خوارو بار , ناهار خوردن در بیرون کنار بیایید .
بعضی از مردم نمی توانند با قیمت ها کنار بیایند و می بینیم که چمدان خود را بسته و راهی کشورشان هستند .

هزینه زندگی در نروژ  مالیات بر مصرف

هزینه زندگی در نروژ  : MVA , یک نوع مالیات یا VAT است که به کالا و خدماتی که در نروژ خریداری می کنید , افزوده می شود .
MVA بر بسیاری از کالاها و خدمات در نروز کشیده می شود اما بر خلاف آمریکا , مالیات همیشه به هزینه کالا و خدماتی که خردیداری می کنید افزوده می شود و به صورت قیمت برای مشتری قابل مشاهده است ( برای عملیات های شرکت به شرکت , هزینه ها صرف نظر از MVA حساب می شود )
میزان استاندارد  25 درصد است ؛ مشابه سایر کشورهای اسکاندیناوی . این میزان در میان کشورهای اتحادیه اروپا بسیار بیشتر است

میزان مالیات کمتر از ۱۲ درصد برای کالاهای متفاوتی حساب می شود مانند

  • خوراک ,
  • حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی ,
  • اسکان
  • و بلیط سینما .

بعضی موارد مانند خدمات بهداشتی و درمانی و تحصیلات از این قانون مستثنی هستند .( هیچ مالیاتی در این دو بخش دریافت نمی شود )

هزینه زندگی در نروژ  هزینه های نقل مکان

هزینه زندگی در نروژ  : یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که مهاجران جدید با آن روبرو می شوند و تجربه می کنند , هزینه ابتدایی نقل مکان است .
نه تنها نروژ کشوری گران است , بلکه هزینه و مبالغ بسیاری وجود دارد که به محض رسیدن باید آن ها را پرداخت کنید و مسلما با آن ناآشنا هستید ؛ مانند هزینه گواهی نامه تلویزیون !

اول از همه باید بگوییم که , برای کرایه خانه یا اتاق باید یک مبلغ ودیعه به عنوان ضمانت پرداخت کنید ( ممکن است یک ماه از کرایه باشد اما معمولا سه ماه دریافت می شود ) . باید قبل از این که حتی کلید خانه را ببینید هزینه را پرداخت کنید و پس از آن می توانید در آن جا زندگی کنید .

در این صورت به چه اندازه پول نیاز دارم ؟

اوه , سوال هایی که میلیون ها بار از من پرسیده اند . جوابی که می دهم نیز شما را سرگردان می کند , چرا که بستگی دارد !
هزینه ای که بایت اسکان باید بپردازید کاملا بستگی به شرایط شخصی تان , موقعیت خانوادگی , استخدام و سبک زندگی تان دارد .
خوب بگذارید بگویم که در اینجا تنها اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهم تا با هزینه حدودی آشنا شوید .

هزینه اسکان

هزینه زندگی در نروژ  : اسکان در شهرهای بزرگ و اصلی , مانند اوسلو و استاونگر , بسیار گران تر است , اما این هزینه در شهرک های اطراف شهر بسیار پایین تر است .
برای افرادی که تا سن ۳۵ سالگی خانه ای نخریدند , مالیاتی از پس انداز شان دریافت نمی شود . مزیت های مالیاتی بسیاری برای صاحبان خانه و آپارتمان وجود دارد , که به این معناست که بسیاری از مردم نروژ تا قبل از این که به سن ۳۰ سالگی برسند خانه خود را خریداری کرده اند .

اما همان طور که زودتر به آن اشاره کردیم , هزینه کرایه خانه بسیار گران است . کرایه خانه اولین گزینه افراد تازه وارد است . مهاجران باید ۱ تا ۳ ماه از کرایه را به عنوان ودیعه پرداخت کنند و پس از آن باید کرایه ماه اول را بپردازند .
در بسیاری از شهرها یک اتاق خواب در خانه ای مشترک حداقل ۳٫۰۰۰ کرونر نروژی در ماه کرایه اش است و کرایه خانه ای که اتاق و خواب و پذیرایی داشته باشد حدود ۴٫۵۰۰ کرونر نروژی است .
کرایه بها آپارتمان یک خوابه از ۷٫۵۰۰ تا ۱۲٫۵۰۰ کرونر نروژی شروع می شود ؛ حتی در صورتی که آپارتمان به مرکز شهر نزدیک باشد باید انتظار کرایه بیشتری داشته باشید . آپارتمانی که اندازه یک خانواده شود یا خانه , حدود ۱۲٫۵۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ کرونر نروژی است .
تخمین زدن هزینه تسهیلات زندگی مانند برق و آب بسیار سخت است اما معمولا تفاوت چندانی با دیگر کشورها ندارد . ما درخانه ای زندگی می کنیم که سیستم گرمایشی در آن نصب شده است و از هزینه کم قبض برق تعجب می کنیم .

هزینه زندگی در نروژ  گزینه های جابجایی

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ  : اگر به دنبال زندگی در شهر هستید , اگر به ماشین نیاز داشته باشید اوضاع بسیار متفاوت خواهد بود . من هیچ وقت در نروژ ماشین نداشتم و از صرفه جویی هایی که توانستم در این بخش بکنم شگفت زده ام .

سیستم حمل و نقل عمومی در نروژ بسیار قابل اعتماد است و هزینه حمل و نقل در بسیاری از شهرها حدود ۷۵۰ کرونر نروژی می شود . اگر محل زندگی , بازی و کار تان در یک شهر باشد , با گذشت زمان پول بسیاری پس انداز خواهید کرد .
تمامی مواردی که به حمل و نقل و رانندگی مربوط شود بسیار گران است ؛ مسائلی مانند خرید ماشین , عوارض جاده , مالیات بر سوخت و بد تر از آن هزینه پارک در مناطق شهری . حتی اگر شرکت تان ماشینی نیز در اختیارتان قرار دهد , خودتان باید هزینه های بسیاری پرداخت کنید .
از آن جایی که جاده های زمینی سفر با اتوبوس , قطار و ماشین شخصی را کند می کنند , سفر هوایی گزینه محبوبی برای سفر در داخل کشور است . سازمان های SAS , نروژی و WIDEROE همگی خطوط ارتباطی زیادی در تمام کشور ایجاد کرده اند که ارتباط را آسان می کند .
بسیاری از مردم که در نروژ زندگی می کنند , امتیازهای سفر را جمع آوری می کنند تا بدین گونه از پرواز رایگان یا سایر امتیازات برخوردار شوند .

هزینه زندگی در نروژ  هزینه خوراک

هزینه زندگی در نروژ  : کمبود تنوع در سوپر مارکت های نروژ موجب سرگردمی مهاجران می شود . هنوز تمام چیزها در این کشور گران نشده اند . هزینه خرید ماهی تازه و ماهی سالمون در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان تر است .

غذاهای بسیاری به نروژ صادر می شوند و همان طور که انتظار می رود بسیار گران هستند . هزینه محصولات کشاورزی و لبنیات حدودا کنترل شده است و هزینه شیر و کره به صورت روزانه تعیین می شود .
بسیاری از مهاجران متهور در شهرهای بزرگ و اصلی سوپر مارکت های خارجی تاسیس کرده اند .

این مغازه ها امکان خرید محصولاتی که در نروژ کمیاب هست را فراهم می کند و بعضی از کالاها را نیز حتی ارزان تر از قیمت اصلی به فروش می رسانند .

کیفیت میوه جات و سبزیجات در این سوپر مارکت ها بسیار بالا است .
از آن جایی که دستمزد زیادی به کارکنان رستوران ها پرداخت می شود , هزینه غذا خوردن در بیرون بسیار بالا است . مردم نروژ در مقایسه با مردم سایر کشورهای اروپایی , کم تر در بیرون غذا می خورند . ما یک خانواده سه نفره هستیم که دو نفرمان کار کرده و دستمزد دارد و ماشین نیز نداریم , اما هم چنان تنها ۱بار در هفته در بیرون غذا می خوریم .
اگر در رستوران دو وعده غذا سفارش دادید که بیش از ۱٫۰۰۰ کرونر شد , باید انتظار دریافت یک نوشیدنی رایگان را داشته باشید . هزینه یک پرس غذای هندی , چینی یا تایلندی در بسیاری از رستوران ها حدود ۱۶۰ تا ۲۲۵ کرونر است ؛ بهترین گزینه برای غذا خوردن در بیرون همین ۳ مدل غذا هستند .

هزینه زندگی در نروژ  سیستم درمانی

هزینه زندگی در نروژ  : برخلاف شایعاتی که منتشر می کنند , استفاده از سیستم درمانی نروژ رایگان نیست . هر فردی ملزم به پرداخت هزینه ای بابت ملاقات دکتر و نسخه نویسی است , اما اگر هزینه های تان از ۲٫۲۰۰ کرونر در سال بیشتر شد , خدمات کاملا رایگان در اختیارتان قرار خواهد گرفت .

این سیستم کاملا عادلانه طراحی و اجرا می شود اما اگر فردی بسیار مریض بود که نتوانست از پس هزینه ها برآید , نباید نگران شود چرا که نیازی به پرداخت هزینه های درمان نیست .

هزینه زندگی در نروژ  ورزش و تفریح

هزینه هایی که در این دسته باید پرداخت کنید کاملا متفاوت هستند ؛ چرا که فعالیت ها متنوع هستند .
اگر می خواهید با صرفه جویی بسیار زندگی کنید , همان کاری که مردم نروژ می کنند را انجام دهید ؛ به بیرون بروید . هنگامی که از سفر با وسایل نقلیه خسته شدید , پیاده روی یک گزینه حالب است و می توانید از بهترین مناظر این کشور لذت ببرید – در عین حال که خوش اندام نیز باقی می مانید .

بلیط برای بیشتر مسابقات قهرمانی جام جهانی در کشور معمولا ۲۰۰ کرونر نروژی است . این مقدار بسیار ارزان تر از لیگ برتر انگلیس است . مسلما استانداردهای هر دو یکسان نیست .
اگر عصر ها می خواهید بیرون بروید : هزینه بلیط های آخر وقت سینما حدود ۱۴۰ کرونر نروژی است . هزینه اتاق وحشت بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ کرونر نروژی به ازای هر نفر است .

هزینه زندگی در نروژ  بعضی از گزینه هایی نهایی

هزینه زندگی در نروژ  : امیدوارم با مطالعه این مقاله , حدود قیمت و هزینه های زندگی در نروژ برای تان مشخص شود . ترجیحات شخصی و انتظارات نیز بر این هزینه تاثیر گذارند .
مردم نروژ بیشتر در فعالیت های رایگان مانند کوه نوردی , پیاده روی شرکت می کنند , نسبت به سایر کشورها بیشتر در بیرون غذا می خورند و مسلما این بهترین نکته درباره آن ها است – زندگی در خانه ای هر دو فرد کار کرده درامد دارند .
اگر به نروژ مهاجرت کردید و می خواستید طبق سبک انگلیسی یا آمریکایی زندگی کنید , آن جاست که متوجه گران بودن هزینه ها در نروژ می شوید .

قطعا سبک زندگی در نروژ با ما ایرانیان بسیار متفاوت است همین تفاوت باعث می شود بسیاری از ایرانیان بعد از مهاجرت به نروژ پشیمان شوند و دوباره برای مهاجرت به کشوری دیگر اقدام کنند

 اقدام دوباره برای مهاجرت یعنی ده ها هزار دلار ضرر مالی !!

اگاهانه تصمیم بگیرید و اگاهانه مهاجرت کنید. 

درباره‌ی مهاجران فردا

حتما ببینید

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در سال 2019 دارای چه شرایطی است ؟ آیا شما حایز این شرایط هستید .سایت مهاجرتی کوچ مرجع اصلی راهنمای مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ برای این منظور این مقاله را به نگارش در می اورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *