خانه / نروژ / کاریابی در نروژ

کاریابی در نروژ

کاریابی در نروژ :سایت مهاجرتی کوچ پیشرو در ارایه خدمات مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ  شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

 • آیا نیازی به دریافت ویزای کار نروژ دارم ؟
 • فرایند اخذ ویزای کاری نروژ چگونه است ؟
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار نروژ کدامند؟
 • ویزای کار نروژی برای کارگران فصلی چگونه است؟
 • به عنوان موسس شرکت ویزای کاری نروژ دریافت کنید !
 • میزان اثربخشی ویزای کاری نروژ در حمایت از خانواده
 • مراحل کاریابی در نروژ قدم به قدم طی کنید.

کاریابی در نروژ : دریافت ویزای کار نروژی ۲۰۱۹


حدود ۱۴ درصد از کل جمعیت نروژ را مهاجران تشکیل می دهند ؛به نحوی که ۱/۳ مهاجران تنها با هدف پیدا کردن کار مناسب به اینجا مهاجرت می کنند .

گذشته از میزان بالای مالیات و هزینه های زندگی , استاندارد زندگی در نروژ روندی صعودی در پیش دارد . دسترسی به مناطق بی نظیر حومه شهر , منابع فرهنگی و تاریخی شناخته شده در سطح دنیا , آب و هوای معتدل در فصل تابستان و هوای روشن ۲۴ ساعته , تنها بخشی از جنبه های این کشور است .
در شهرهای اصلی جمعیت قابل توجهی از مهاجران زندگی می کنند .

به طور ویژه , در تجارت های بین المللی که در بخش های مالی و انرژی را شامل می شود , نیاز بخصوصی به استعداد و مهارت افراد خارجی است .
اگر با هدف کار یابی به نروژ مهاجرت می کنید , چه خودتان خواهان تاسیس شرکتی جدید باشید و چه بخواهید در شرکتی تاسیس شده مشغول به فعالیت شوید , باید ویزا دریافت کنید .

خوشبختانه , نیازی به نگرانی نیست , چرا که ادارات نروژ راهی آسان و شناخته شده ایجاد کرده اند تا تقاضا نامه های ارسالی شما را بررسی کنند .

در اینجا به راهنمایی جامع و مفصلی اشاره می کنیم تا بتوانید ویزای کار نروژ را دریافت کنید .

کاریابی در نروژ
کاریابی در نروژ

آیا نیازی به دریافت ویزای کار نروژ دارم ؟

کاریابی در نروژ : در ابتدای کار باید مشخص شود که آیا نیازی به دریافت اجازه نامه کاری دارید یا خیر .

در بعضی مواقع , بسته به ملیت تان و نقشی که بر عهده خواهید گرفت , ممکن است نیازی به دریافت اجازه نامه کاری نداشته باشید .
اگر شما شهروند کشورهای عضو در اتحادیه اروپا ( EU ) یا منطقه اقتصادی اروپا ( EEA ) هستید , نیازی به دریافت اجازه نامه برای زندگی , کار یا تحصیل در نروژ نخواهید داشت .

البته, اگر می خواهید بیش از ۳ ماه در نروژ بمانید , باید به اداره پلیس مراجعه کرده و نام نویسی کنید .
به طور معمول , کشورهای در حال توسعه باید اجازه نامه دریافت کنند .

با مراجعه به راهنمای مهاجرت کاری نروژی شو فصل کاریابیمی توانید از تمامی شرایط کاریابی در نروژ باخبر شوید  .

فرایند اخذ ویزای کاری نروژ چگونه است ؟

قوانین مهاجرتی توسط سازمان مهاجرت نروژ ( UDI ) تنظیم و ابلاغ می شود . بسته به شرایطی که دارید , انواع متفاوتی ویزای کاری در دسترس است .

اگر با هدف کار در شرکتی حرفه ای یا راه اندازی شرکت خودتان , به نروژ مهاجرت می کنید , باید ویزای کاری معتبر دریافت کنید .
نروژ در برنامه کارت آبی اتحادیه اروپا شرکت نکرده است ؛ این برنامه در بسیاری دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا شناخته شده است .
برای این که ویزای کاری را از طریق برنامه کارمندان با تجربه را دریافت کنید , باید در سطح حرفه ای شغلی مشغول به کار باشید , و مدارک تحصیلی یا گواهینامه معتبر در ارتباط با شغل مورد نظر دریافت کرده باشید .

علاوه بر آن باید پیشنهاد کاری تمام وقت داشته باشید و دستمزد و حقوق دریافتی تان نباید کمتر از متوسط حقوق نروژی باشد .

اگر با هدف کار پاره وقت یا کار برای دو کار فرما به نروژ مهاجرت می کنید , هم چنان دریافت ویزا ضروری است . البته باید در فرایند دریافت ویزا , شرایط خود را با جزییات توضیح دهید .
در مواردی نیز استثنا وجود دارد ؛ در هنگامی که ابتدا که به نروژ می آیید نیازی به کار نداشته باشید . این مورد برای اشخاصی صدق می کند که شهروند کشوری باشند که تفاهم نامه با نروژ امضا کرده باشند و از مهارت های لازم در زمان رسیدن به نروژ برخوردار باشد .

در این صورت , به شما اجازه نامه کار برای مدت ۶ ماه داده می شود ؛ در این مدت اجازه اسکان در نروژ و جست و جوی کاری مناسب صادر می شود .

به محض این که پیشنهاد کاری دریافت کردید , و قبل از این که کار خود را شروع کنید , می توانید اجازه نامه خود را به اجازه نامه کاری معتبر و قانونی تبدیل کنید ؛

به این صورت امکان کار قانونی فراهم می شود . فرم خود ارزیابی را به صورت آنلاین تکمیل کرده و تعیین کنید که این شرایط به شما اطلاق می شود یا خیر .


صرف نظر از نوع ویزایی که دریافت می کنید , می توانید تقاضا نامه را به صورت حضوری به سفارت محلی نروژ ارائه دهید , یا این که به کار فرما نامه ای نوشته و از آن ها بخواهید از جانب شما ویزا را دریافت کنند .
با تکمیل فرم UDI نیز , راه های بررسی تقاضا نامه نیز مشخص می شود .
مبلغی که بابت بررسی تقاضا نامه ویزای کار نروژ ملزم به پرداخت آن هستید , بسته به نوع ویزایی که دریافت می کنید متفاوت است .

معمولا باید مبلغی بین ۳٫۲۰۰ تا ۳٫۷۰۰ نوک نروژی پرداخت کنید .

در بعضی مواقع , بسته به مکانی که تقاضا نامه را ارسال می کنید و نحوه ارسال تقاضا نامه , ممکن است هزینه ای اضاف بر مبلغ بالا دریافت شود . وب سایت UDI نیز تقویمی بر روی سایت قرار داده که بسته به محل ارسال و نحوه ارسال تقاضا نامه , مدت بررسی تقاضا نامه را مشخص می کند . به طور متوسط , حدود ۴ تا ۵ هفته زمان می برد تا یک ویزای کار با تجربه بررسی و ارزیابی شود .
شما هم چنین می توانید با وارد کردن اطلاعات شخصی تان , در خواست خود را در همان وب سایت پیگیری کنید .

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار نروژ کدامند؟

کاریابی در نروژ
کاریابی در نروژ

کاریابی در نروژ :
بسته به ملیت و نوع ویزا , چک لیست مدارک مورد نیاز در دسترس است تا مدارک لازم برای دریافت ویزا را بررسی کنید . انتظار می رود که به مدارک زیر نیاز پیدا کنید :

 •  پاسپورت معتبر
 • فرم تقاضا نامه تکمیل شده و چک لیستی از مدارک لازم
 •  دو قطعه عکس پاسپورت که به تازگی گرفته باشید .
 •  جزییات رزومه تان و مدارک تحصیلی
 •  مدرکی که دریافت پیشنهاد کاری را اثبات کند و میزان حقوق توافقی دریافتی را مشخص کند .
 •  مدارکی که مکان اسکان در نروژ را ثابت کند .

بسته به شرایط و وضعیت فعلی تان , ممکن است لازم شود تا شرایط فعلی و وضعیت کاری تان را توضیح دهید . برای مثال , اگر می خواهید اندکی کم تر از تمام وقت مشغول به کار شوید یا این که برای دو کار فرما کار کنید .
تمامی مدارکی که ارائه می دهید باید یا به زبان انگلیسی و یا نروژی ارائه شود . اگر شما به این دو زبان تسلط ندارید , باید مدارک را ترجمه کنید .

ویزای کار نروژی برای کارگران فصلی

در بعضی مواقع , اگر می خواهید کم تر از ۳ ماه در نروژ مشغول به کار شوید , می توانید بدون دریافت اجازه نامه کاری مشغول به کار شوید .

این مورد استثنا بسته به ملیت و شغلی که انجام خواهید داد , دارد . با مراجعه به وب سایت سازمان مهاجرتی نروژ , اطلاعاتی درباره ” چه کسانی می توانند در نروژ برای مدت کم تر از ۳ ماه بدون داشتن اجازه نامه کاری مشغول به فعالیت شوند ؟ ” به دست آورید .
علاوه بر آن می توانید با همراه خود به نروژ مهاجرت کنید .

این برنامه ویزا , ضوابطی برای همراه و خانواده دارد . علاوه بر آن , ویزای کارگر فصلی نیز وجود دارد که برای مدت ۶ ماه صادر می شود ؛ در این نوع ویزا , قبل از درخواست , باید پیشنهاد کاری مشخصی دریافت کرده باشید .

این نوع ویزا تنها برای دسته خاصی از افراد صادر می شود که در صنایع ویژه مانند کشاورزی و ماهیگیری مهارت داشته و مشغول به فعالیت شوند .

به عنوان موسس شرکت ویزای کاری نروژ دریافت کنید !

کاریابی در نروژ :
اگر تمایلی به تاسیس شرکت در نروژ داشته باشید , به طور معمول باید برای دریافت ویزای کار با تجربه نروژی درخواست دهید . برای دریافت نوع اجازه نامه ای که به آن نیاز دارید , باید ثابت کنید که تجربه کاری مرتبط دارید , دوره های آموزشی مرتبط را گذرانده اید یا مدرک تحصیلی مرتبط دارید , تا ثابت کنید که در تجارت تان موفق خواهید شد . باید به طور سالیانه ۲۳۶٫۴۰۶ نوک نروژی درآمد داشته باشید . در این صورت , می توانید خانواده خود را نیز به نروژ بیاورید .


اگر علاقه ای به تاسیس شرکت خودتان در نروژ ندارید , اگر قرار داد کار با شرکت نروژی امضا کنید , هم چنان می توانید ویزای کارگر با تجربه نروژ را دریافت کنید . محدودیت هایی برای دریافت این نوع ویزا وجود دارد که شامل ؛ تنها برای ۲ سال اجازه نامه کاری دارید و باید حداقل برای مدت ۲ سال در خارج از نروژ زندگی کنید تا بتوانید دوباره برای دریافت این نوع ویزا درخواست دهید . اگر در ابتدای ورودتان به نروژ قرار داد کار با شرکت بومی نروژ امضا کرده باشید , می توانید خانوده تان را نیز با خود به نروژ بیاورید .

میزان اثربخشی ویزای کاری نروژ در حمایت از خانواده

کاریابی در نروژ
اگر به عنوان کارگر با تجربه اجازه نامه اقامت دریافت کرده باشید , معمولا می توانید اعضای خانوده تان را نیز با خود به نروژ بیاورید . برای این که صلاحیت لازم برای شرکت در این برنامه را به دست آورید , باید ثابت کنید که از توانایی لازم برای حمایت خانوده تان برخوردارید .

برای مثال , برای این که بتوانید همسرتان را با خود به نروژ بیاورید , باید حداقل درآمد سالیانه تان ۳۰۶٫۷۰۰ نوک نروژی باشد . مقدار دقیق حقوق دریافتی تان بستگی به فردی دارید که با خود به نروژ می اورید .
این برنامه شامل دوستان , فرزندان و در بعضی مواقع والدین وابسته می شود . از شما خواته می شود تا ارتباط خانودگی تان را اثبات کنید .

مراحل کاریابی در نروژ قدم به قدم طی کنید.

برای این که اجازه نامه اقامت را دریافت کنید , در اولین هفته ای که به نروژ رسیدید باید به اداره پلیس مراجعه کنید ؛

یا در صورتی که هیچ قرار ملاقاتی تنظیم نکرده اید باید هر چه سریع تر این کار را انجام دهید .

برای این که کارت اجازه نامه اقامت را دریافت کنید , از شما اثر انگشت و عکس گرفته می شود . به صورت حضوری یا از طریق پورتال , می توانید قرار ملاقات برای دریافت تقاضا نامه مهاجرتی خود را تنظیم کنید .
علاوه بر این , از شما خواسته می شود تا در اداره مالیاتی نام نویسی کنید تا مطمئن شوند که سر وقت مالیات خود را پرداخت می کنید . با مراجعه به این اداره اطلاعات مرتبط را در اختیارتان قرار می دهند . این فرایند اندکی بسته به نوع ویزای دریافتی تان دارد .


از آن بعد , باید یک حساب بانکی در نروژ افتتاح کنید . اگر باید از خارج پولی ارسال کنند تا کارتان را آغاز کنید , ارزان ترین روش استفاده از سرویسی به نام ترنسفر وایس ( TRANSFER WISE ) است و از طریق حساب تان در کشور خودتان می توانید آن را مدیریت کنید .

از آن جایی که ترنسفر وایس از دو سیستم بانک محلی به جای یک انتقال بین المللی گران قیمت برای انتقال استفاده می کند , هزینه کمتری برای تان خواهد داشت . در پایان کار این سیستم به شما کمک می کند تا مقدار بیشتری پول برای تان باقی بماند .

درباره‌ی مهاجران فردا

حتما ببینید

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ : سایت مهارجتری کوچ با راهنمای مناسب در زمینه مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *