خانه / ترکیه / گامهایی برای اخذ اقامت ترکیه

گامهایی برای اخذ اقامت ترکیه

بهترین راه برای اخذ اقامت ترکیه کدام راه است ؟ در این مقاله راحتترین و سریع ترین راههای اقامت ترکیه را شرح خواهیم داد.

همچنین در این مقاله با توضیحات جامع و کامل راجب اقامت ترکیه به تمام سوال های شما در این خصوص پاسخ خواهیم داد.

به کاملترین توضیحات و بررسی شرایط اخذ اقامت ترکیه، به آسان ترین و بهترین راه اخذ اقامت ترکیه و توضیح مدارک لازم، شرایط تمدید، مزایا و مشکلات آن نیز خواهیم پرداخت.

و اما بیشترین سوالات شما در این زمینه :

 • اقامت ترکیه چرا؟
 • انواع مختلف اقامت ترکیه کدامند؟
 • سریع ترین و بهترین راه اخذ اقامت ترکیه کدام روش ها هستند؟
ترکیه
ترکیه

اقامت ترکیه چرا ؟

کشور ترکیه با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب تشابه فرهنگی بالا با کشور ایران سطح هزینه های زندگی مشابه با ایران و این که کشوری رو به توسعه است همه ساله انتخاب بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت است.

اقامت در این کشور مانند هر کشور دیگری مستلزم شرایط و قوانینی است .اقامت در این کشور  به دو صورت موقت و دائم امکان پذیر است اقام موقت بیشتر برای گردشگران توریستی اخذ می شود و افرادی که اقامت موقت ترکیه را دریافت می کنند در مدت معلومی اجازه اقامت در این کشور را دارند البته در بعضی موارد این اقامت امکان تمدید مجدد را نیز دارد اقامت دائم هم این اجازه را به فرد می دهد که نامحدود در کشور ترکیه زندگی کند

کشور ترکیه با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب تشابه فرهنگی بالا با کشور ایران سطح هزینه های زندگی مشابه با ایران و این که کشوری رو به توسعه است همه ساله انتخاب بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت است.

هم از لحاظ تفریح و گردشگری و خدمات هتل های ترکیه و هم اینکه نزدیک ماست و مردمش هم از لحاظ فرهنگی اجتماعی شبیه ایرانیها هستند.

راههای متفاوت اخذ اقامت ترکیه کدامند؟

مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر است و به دو روش اقامت کوتاه مدت و بلند مدت انجام می‌شود که این روش ها از نظر هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم متفاوتند.

اقامت ترکیه
صومعه ی سومِلا در ترابزون ترکیه یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین صومعه های دنیای مسیحیت محسوب می شود. دقیقا مشخص نیست که این صومعه در چه تاریخی و توسط چه کسی ساخته شده است اما تخمین زده شده که قدمت آن به یک هزار سال پیش برمی گردد و هدف از ساخت آن توسط محلی ها هم فرار از حمله های دشمن بوده است. این صومعه ی تاریخی امروزه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه محسوب می شود .

اقامت کوتاه مدت ترکیه:

اقامت کوتاه مدت ترکیه معمولا اقامتی یکساله است که به منظور فعالیت های مختلفی چون کار، تحصیل و توریستی صادر می شود. در زیر لیست روش هایی که از طریق آن ها می توان اقامت یکساله ترکیه را دریافت نمود، آمده است:

 1. اقامت به منظور تحقیقات علمی
 2. راه اندازی کسب و کار و برقراری ارتباطات تجاری (اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری)
 3. اقامت توریستی یا اقامت ترکیه با اجاره خانه (به منظور مقاصد گردشگری)
 4. حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی شرکت های محلی ترکیه
 5. اقامت تحصیلی یا شرکت در برنامه های بین المللی که مراکز آموزشی ترکیه برگزار می کنند
 6. اخذ اقامت به منظور استفاده از برنامه های درمانی (بشر دوستانه)
 7. اقامت از طریق یادگیری زبان ترکی
 8. شرکت در برنامه های آموزشی، تحقیق، کارآموزی یا دوره های تخصصی از طریق سازمان‌های عمومی
 9. اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان
 10. اقامت ترکیه با خرید خانه (مالکیت اموال غیرمنقول)
 11. اقامت ترکیه از طریق ازدواج

در ادامه این مقاله شما را با بهترین راه ورود و اقامت ترکیه اشنا خواهیم کرد…

اقامت در ترکیه
اقامت در ترکیه

اقامت بلند مدت ترکیه:

برای دریافت اقامت بلند مدت و شهروندی ترکیه، باید بتوانید شرایطی که با آن اقامت موقت (یکساله) ترکیه را دریافت کرده‌اید، حفظ کنید و بعد از هر سال جهت تمدید مجوز اقامت‌تان اقدام کنید.


از دیگر روش های کسب اقامت ترکیه می توان به اقامت از طریق  خرید ملک اشاره کرده کشور ترکیه این امکان را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده تا باخرید ملک اقامت یک ساله ترکیه را کسب کنند و بعد از تمدید اقامت طی ۵ تا هشت سال امکان اقامت دائم فراهم می شود توجه داشته باشید که طی این روش شما نیازی برای پرداخت هزینه های ثبت شرکت ندارید و پس از سرمایه گذاری می توانید شاهد افزایش قیمت ملک و سود سرمایه گذاری خود در این کشور باشید.

اقامت دائم معمولا بعد از آنکه تمدیدهای سالانه اقامت کوتاه مدت انجام شد، قابل دریافت خواهند بود. در مجموع اتباع خارجی برای دریافت اقامت بلند مدت ترکیه باید حداقل به مدت ۸ سال (یا ۵ سال یه صورت متوالی) در ترکیه با اقامت کوتاه مدت خود زندگی کنند.

برخی معیارهای اصلی دریافت اقامت بلند مدت ترکیه :

 1. اقامت در ترکیه حداقل به مدت ۸ سال (یا ۵ سال یه صورت متوالی)
 2. عدم داشتن سوء پیشینه در سه سال گذشته
 3. عدم دریافت کمک اجتماعی در سه سال گذشته
 4. داشتن درآمد کافی و پایدار و توانایی اداره خود و خانواده
 5. فرد تحت پوشش یک بیمه معتبر پزشکی باشد (برای متقاضیان زیر ۶۵ سال و بالای ۱۸ سال)
 6. عدم تهدید امنیت عمومی و پایبند به قوانین و نظم عمومی

سریع ترین راه و بهترین راه گرفتن اقامت ترکیه کدام است؟

اگر دنبال سریعترین روش باشید و سریع ترین روش معمولا در بین مهاجران بهترین روش قلمداد می شود می توانید از اقامت توریستی ترکیه به کمک اجاره یک خانه بصورت یکساله کمک بگیرید.

این روش یکی از انواع اقامت های کوتاه مدت ترکیه می باشد. شما می توانید با عقد قرارداد اجاره نامه در ترکیه، اقامت یکساله توریستی دریافت کنید و به مدت یکسال در ترکیه اقامت داشته باشید.

شاید بگویید که من خواستار اقامت دایم در ترکیه هستم و این یک روش موقتی است اما قبل از مهاجرت دایم به ترکیه بهتر و عاقلانه آن است که وقتی می توانید به راحتی یک سال اقامت ترکیه را با کمترین دردسر بگیرید اینکار را بکنید و تجربه زندگی یک ساله در ترکیه به شما در تصمیم ماندن با نماند در ترکیه کمک شایانی خواهد کرد.

خب امیداورم از خواندن این مقاله خسته نشده باشید دیگه اخرشه! باهم از مزایای داشتن خانه در ترکیه هم بد نیست بیشتر بدونیم.پس همراه باشید…

مزایای گرفتن اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه چیست؟

محدودیت ها و مشکلات اقامت ترکیه با اجاره خانه چیست؟

 1. با دریافت این اقامت حق تحصیل در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت اجازه درخواست آن را به راحتی دارا می باشید.
 2. با دریافت این اقامت حق کار در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت امکان درخواست اجازه کار را به راحتی دارا می باشید.
 3. امکان ثبت شرکت و یا انجام فعالیت های اقتصادی را ندارید. اما امکان درخواست آن را دارید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک چیست؟

*** تمام مدارک مورد نیاز توسط موسسه حقوقی سروش سعادت، برای شما تهیه می شود.

مدارک اولیه:

و مدارک دیگر برای تکمیل فرایند که برای شما دریافت می شود شامل موارد زیر است :

مراحل انجام کار و مدت زمان گرفتن اقامت ترکیه به چه صورت است؟

*** تمامی مراحل توسط موسسه حقوقی سروش سعادت، برای شما انجام می شود.

فرایند اخذ اقامت ترکیه با درخواست وقت ملاقات (راندوو) پس از ارائه فرم درخواست اقامت شروع می شود، معمولا قرار راندوو، از زمانی که شما درخواست خود را ارائه می‌دهید برای بیست روز تا چند ماه بعد (بسته به شهری که انتخاب کرده‌اید) تعیین خواهد شد.در زمان مقرر با در دست داشتن مدارکی که در بالا معرفی شد باید به اداره گوچ ترکیه (göç idaresi) مراجعه کنید، در جلسه راندوو با شما مصاحبه صورت خواهد گرفت و با ارائه مدارک روند تشکیل پرونده اقامت برای شما آغاز خواهد شد. در صورت موافقت با درخواست شما، کارت اقامت‌ به آدرس منزل شما در ترکیه ارسال می‌گردد.

به علت آنکه بخشی از دارندگان این کارت، بدون اخذ مجوزهای لازم، اقدام به کار در کشور ترکیه می کنند، تعداد پرونده های موفق اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان، از خرداد ماه ۱۳۹۷ بسیار کمتر از گذشته شده است.

دفتر موسسه حقوقی سروشسعادت در آنکارا، با ارائه سرویس ویژه در کمتر از ۲۰ روز به صورت تضمینی و عدم نیاز به هیچگونه پیش پرداخت اقدام به اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درباره شرایط زندگی و هزینه ها در ترکیه بیشتر بدانید

در ادامه مقالات سایت در این باره بیشتر خواهیم نوشت می توانید از مجموعه ترکیه سایت استفاده کنید.

درباره‌ی مهاجران فردا

حتما ببینید

ویزای کار ترکیه

ویزای کار ترکیه یکی از ویزاهایی است که مهاجران به کشور ترکیه برای کار در کشور با آن درگیر هستند از شرایط گرفتنش تا نحوه و تمدید و هزینه هایش. ما در این مقاله به بررسی کلی این نوع ویزا خواهیم پرداخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *